Terapia seksuologiczna

Dla osób chcących poprawić swoje relacje partnerskie, wyzbyć się lęków, zmniejszyć niepożądane objawy. Terapia seksuologiczna polega na rozmowie i przebiega na różnym poziomie złożoności, w zależności od rodzaju występujących problemów ich zaawansowania i utrwalenia. Celem terapii seksuologiczno-psychologicznej jest poszukanie źródeł problemu seksuologicznego poprzez prześledzenie „życiorysu seksuologicznego”, dlatego terapeuta pyta o wychowanie, inicjacje seksualną, zachowania partnera, przekonania dotyczące kobiecości, męskości, ciąży itp. Odpowiedzi na te pytania są istotne w leczeniu:

zaburzenia podniecenia; zaburzenia pożądania; zaburzenia orgazmu; zaburzenia erekcji; odczuwanie bólu w czasie stosunku; trudności z podjęciem współżycia (związki nieskonsumowane);niepewność co do własnej orientacji seksualnej lub brak jej akceptacji; trudności w komunikacji w sferze seksualności.

Terapia seksuologiczna jest również skierowana do tych, którzy chcą  wyzwolić w sobie potencjał erotyczny, poprawić samoocenę, która jest związana z bogatszymi odczuciami płynącymi z intymności i bliskości.

A dla rodziców, dzieci i młodzieży

poradnictwo dotyczące seksualności dzieci i młodzieży m.in. masturbacji dziecięcej,

a także prawidłowości rozwoju psychoseksualnego;

wsparcie dzieci i młodzieży oraz ich rodziny po doświadczeniu przemocy seksualnej.

 

Artykuły

Coś do poczytania. Coś co może zaciekawić. Coś co może dać do myślenia.

+

Gabinety

Tu możemy się spotkać. Gabinety na III piętrze, cisza, spokój, przyjemna atmosfera, intymność i gwarantowana dyskrecja. Umawiam się z każdym na konkretną godzinę a więc nie czekasz. 

+

Inspiracje

Tu zamieszczam filmy, artykuły, książki, muzykę które są dla mnie inspiracją i dały mi do myślenia. Może tak samo stanie się z Tobą.

+